Martina Aitolehti on nähty tv:ssä mm. Iholla sarjassa, Esko Eerikäinen on suosittu mediapersoona. Martinan kuva Discovery+, Eskon kuva K. Kurki, kollaasi photocollage
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja heillä on yhteinen Victoria-tytär.
Eerikäinen on tuttu radioääni, ja hän on juontanut myös mm. otteluiltoja. Aitolehti puolestaan on nähty tänä keväänä Erikoisjoukot-realityssä, jossa hän on pistänyt peliin kaikkensa. Naisella on taustaa mm. triatlonin parista, joten voimaa ja kestävyyttä löytyy.
Nyt ex-triatlonisti paljastaa podcastissa, että häntä on pyydetty ottelemaan kehään. Martina Aitolehti avaa tuntemuksiaan kehässä ottelemisesta aluksi näin:
-Mä en ikinä menisi. Vaikka mulle maksettaisiin mitä, niin en menisi.
Martina & Esko podcastissa ex-pariskunta juttelee elämästään ja mm. mahdollisista seurustelukumppaneistaan. Video lainattu Podimon Instagram-tililtä:
Esko Eerikäinen tivaa, olisiko Martinalla kuitenkin joku hinta, että suostuisi otteluun. Ex-mies kyselee, lähtisikö Aitolehti ottelemaan 50 000 eurosta.
Yllättäen Martina Aitolehti sanookin rahasumman, jolla suostuisi:
-Sata tonnii, niin voisin mennä. Ja riittävästi treeniaikaa, Aitolehti uhoaa.
Lue myös: Erikoisjoukot: Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun kouluttajalle - Ei usko tätä!
Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi






