Televisio

Topi Borg ja uusi aluevaltaus - Yllättäen mukana myös Erika Vikman!

Topi Borgin elokuvakerho vie leffojen maailmaan.

Topi Borgin elokuvakerho
Topi Borg ja Erika Vikman. Topin kuva: Gimmeyawallet Productions Oy, Erikan kuva K. Kurki, kollaasi photocollage


Topi Borg tekee uuden aluevaltauksen ja alkaa pitää omaa elokuvakerhoa. Topi Borgin elokuvakerho lupaa olla yllättävä ja oivaltava videopodcast elokuvista. Ohjelmasarjassa kerhon isäntä, leffanörtiksi itseään tituleeraava Topi Borg ja vieras katsovat yhden elokuvan ja keskustelevat siitä sekä elämästä ylipäätään.


Borg on kutsunut vieraat itse ja mukana on suomalaisia muusikoita, poliitikkoja ja näyttelijöitä sekä Borgin perheenjäseniä. Elokuva on Borgin tarkkaan valitsema juuri tälle vieraalle ja leffavalikoima on laaja ultramarginaalisista aasialaisista taide-elokuvista klassikkoteoksiin.


Vieraina ensimmäisen kauden jaksoissa nähdään Ylen mukaan Erika Vikman, Tarja Halonen, Jasper Pääkkönen, Johannes Brotherus, Sointu Borg, Jukka Hildén, Fathi Ahmed, Zaida Bergroth, Ona Huczkowski ja Pihla Viitala.


Topi Borgin elokuvakerhoTopi Borg ja Erika Vikman leffatuokiossa. Kuva: Gimmeyawallet Productions Oy


Topi Borgin elokuvakerho Yle Areena ja keskiviikkoisin uusi jakso klo 22.45 Yle Teema

Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi

Lue seuraavaksi
Suomen suosituin TV-opas
Katso kaikki TV-ohjelmat»