Televisio

Fuengirola.fi: Miljonääri Henry Aflecht säntää puolustamaan - Aki ja Heli Palsanmäki kohteena

Fuengirola.fi:n kolumnissa Henry Aflecht ottaa kantaa fb-kommentointiin, jonka kohteena ovat Aki ja Heli Palsanmäki.

Henry Aflecht

Henry Aflecht sekä Aki ja Heli Palsanmäki. Aflechtin kuva Rikkaat ja rahattomat -ohjelmasta, Palsamäkien kuva Suomen huutokauppakeisarista, kuvat Nelonen, kollaasi photocollage


Miljonääri Henry Aflecht sekä Aki ja Heli Palsanmäki ovat tuttuja kasvoja Espanjan Fuengirolassa. Aflecht on nähty tv:ssä Rikkaat ja rahattomat -ohjelmassa, jossa hän antoi pienillä tuloilla elävälle Satulle salkullisen rahaa. Palsanmäet ovat tv-kasvot suositun Suomen huutokauppakeisarin takana.


Nyt Aflecht on ponkaissut pistämään ojennukseen Palsamäkien solvaajat Fuengirola.fissä julkaistussa kolumnissaan. Hän viittaa Facebook-postaukseen Palsamäkien rähmäpullabingosta, joka pidettiin Ravintola Kukossa Fuengirolassa.


Aflecht oli klikannut auki Palsanmäkeä koskevan postauksen kommenttikentän ja tyrmistynyt. Mies tilittää Fuengirola.fin kolumnissa mm. näin:

-Täytyy ihan käsi sydämellä sanoa, että en yllättynyt. Sellaista paskaa ja kuraa sateli taas kommenttikaupalla, että olisi tehnyt mieli laittaa muutama vastine niihin, mutta päätin kerrankin olla valumatta näiden idioottien tasolle, mies kirjoittaa tulikivenkatkuista.



Henry Aflecht

Usein ulkona syömässä käyvä Henry Aflecht nauttii vaatimattomasti rullakebabia "ulkona" Itä-Helsingissä Rikkaat ja rahattomat -jaksossa. Kuva: Nelonen


Miljonääri Aflecht korostaa, että Aki ja Heli eivät ole tehneet mitään pahaa kellekään ja silti he saavat kuraa niskaansa. Hän pohtii, johtuuko se siitä, että rannikolla (toimi. huom Espanjan) tarjottava ohjelmatarjonta ei kiinnosta vai onko se nimenomaan syynä, kun itse ei ole lämpimässä?


Aflecht pommittaa kolumnissaan:

-Kyllä hävettää olla suomalainen, kun lukee mitä yli viisikymppiset naiset ja miehet kommentoivat netissä muista ihmisistä. Siinäpä on mahtava esimerkki nuorille. Onko teistä yhdestäkään solvaamaan ketään naamatusten? Ei ole. Tiedätte sen itsekin.



Henry Aflecht

Aki ja Heli Palsanmäki ovat monen suomalaisen suosikkeja ja Suomen huutokauppakeisari on suosittu tv-sarja. Kuva: Nelonen


Henry Aflecht sanoo nettisolvaajalle, että he ovat alinta kuraa ikinä ja surullisia luusereita. Lopuksi hän kiittää Aki ja Heli Palsanmäkeä ja kehottaa pistämään vaan lisää vettä kiukaalle ja puita uuniin!


Suomen huutokauppakeisari ja Rikkaat ja rahattomat on Nelosen ohjelmistoa.

Tv-ohjelma-ajat Telsu.fi


Lähde: Fuengirola.fi, jossa koko kolumni
Lue seuraavaksi
Suomen suosituin TV-opas
Katso kaikki TV-ohjelmat»