Voi ei! Maajussi-Pinja ei huolinut "unelmamiehiä" - Koki raskaita tunteita: "Epäonnistunut..."
Varo juonipaljastuksia: Maajussi Pinja etsi rinnalleen kumppania Maajussille morsian: Kaikki tarinat -realityssä.
2.11.2023 klo 8:50
Pinja opiskeli alkujaan eläinlääkäriksi ja toimi siinä ammatissa sukupolvenvaihdokseen asti. Pinja harrastuksena on kouluttaa koiria lammaspaimenkoiriksi. Kuva: MTV3
Pääsimme seuraamaan Kärkölässä asuvan maajussi-Pinjan rakkauden etsintää Maajussille morsian: Kaikki tarinat -realityssä. Ohjelmassa Pinjan toiveet eivät toteutuneet. Hän ei löytänyt rakkautta, eikä halunnut jatkaa matkaa kenenkään sulhoehdokkaan kanssa.
Kesä on takana. Ohjelman uudessa jaksossa selviää, mitä Pinjalle kuuluu, kun Vappu Pimiä saapuu vierailemaan Pinjan tilalle. Uusi jakso on tullut ulos MTV Katsomosta ja esitetään tv:ssä perjantaina.
Pinja tutusteli lähemmin kahden sulhoehdokkaan kanssa, mutta rakkaus ei roihahtanut. Kuvassa vasemmalla Petri ja oikealla Pauli. Kuva: MTV3
Maajussi on ehtinyt pohtia parisuhteen merkitystä elämässään ja sitä, mitä hän todella siltä haluaa. Hän on harjoittanut myös analyyttistä itsetutkiskelua.
Pinja ei löytänyt kumppania ja se aiheutti maajussissa raskaitakin tunteita:
-Kun tulin ryhmätreffien jälkeen kotiin ja se lopputulos oli mulle tiedossa, niin kyllähän sitä oli tietyllä tapaa pettynyt ja vähän epäonnistunut olo. Koska syy, miksi minä mukaan lähdin, oli se, että olin toiveikas, että nyt minä löydän sen unelmien miehen, Pinja avautuu.
Pinja kehuu vuolaasti treffikumppaneitaan, hän ei vain tuntenut kumpaankaan romanttisia tunteita:
-Heissä ei kummassakaan ole mitään vikaa. He ovat monen naisen unelmamiehiä, siitä ei missään nimessä ole kyse. Mutta jos ei tule mitään fiiliksiä, niin minkäs teet.
Pinja juttelemassa kesän jälkeen Maajussille morsian -ohjelman juontajan, Vappu Pimiän, kanssa. Kuva: MTV3
Isoa tilaa hoitava maajussi ei ole kuitenkaan lyönyt hanskoja tiskiin, vaan on toiveikas tulevaisuuden suhteen:
-Ei kai tässä auta kuin jatkaa etsintöjä. Kyllä haluan edelleen luottaa siihen, että löytyy joku, jota kohtaan mä tunnen voimakkaasti, Pinja toivoo.
Kaiken kaikkiaan kokemus oli maajussi-Pinjalle palkitseva:
-Olen todella kiitollinen. Se kiitollisuus on kaikkein tärkein, mitä tästä kuitenkin jää käteen kaikesta "epäonnistumisesta" huolimatta, Pinja pohtii.
Lue myös: MTV: Ei eka kerta! Maajussi-Tarjan "Ismo sinä rakas" löysi tv:stä vaimon: "Sain 25 vuodeksi..."
Lue myös: Mitä kuuluu nyt? Maajussi Veli-Matti paljastaa - Takana rakkauden kesän: "Olihan se vähän hassua..."
Lue myös: Maajussille morsian: Maajussi-Pinja ei syty tästä treffeillä: "Niistä mun pitäisi kieltäytyä!"
Maajussille morsian: Kaikki tarinat ma MTV Katsomo ja pe MTV3 klo 19.30.
Maajussille morsian ma MTV3 klo 20.00
Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi
Suomi24 Viihde





