Penttilän all time favourite Putous-hahmo: Krista Kososen banaaneja heiluttava Irwin Badwoman
Hahmo saa Aku Hirviniemen, Riku Niemisen ja Jaska Saariluomankin repeilemään.
2.12.2018 klo 7:00
Mikko Penttilä luonnehtii omaa huumorintajuaan jopa mustaksi. Kuva: Kirsti Kurki-Myllymäki/Nauris.fi
- Krista Kososen pikahahmo Irwin Badwoman on lempparini Putoushahmoista. Se on tosi omituinen tyyppi. Kun katson klipin YouTubesta, niin nauran katketakseni. Se saa mut nauramaan aina.
Irwin Badwoman astuu sisään kohdassa 3:05. Video: YouTube.
Kososen Irwin Badwoman nähtiin ns. pikahahmona Putous-Unicefissä. Syvänmerenkalastajaksi ja Loimaan Prisman maitovastaavaksi itseään tituleeraava hahmo aiheutti repeilyä myös lavalla Aku Hirviniemeen, Riku Niemiseen ja Jaska Saariluomaan.
Miten Penttilä luonnehtii omaa huumorintajuaan?
- Oma huumorintaju on omituinen ja mustakin. Brittiläiset sarjat esim. League of Gentlemen (Herrasmiesliiga) ja Psychoville, Inside No. 9 ovat hienoja tai omituisuudessaan The Mighty Boosh tai Noel Fielding´s Luxury Comedy purevat meikäläiseen, Penttilä avaa lempitv-sarjojaan.
Putous MTV3:lla lauantaisin.
Katso ohjelmatiedot Telsu.fi
Kirsti Kurki-Myllymäki





