Jucci Hellström on Scandinavian Hunksien perustajajäsen ja kunto-ohjaaja. Kuva: Alpertti Rieskjärvi, Nelonen
Farmi Suomi -realityssä koettiin varsin erikoinen tilanne, kun kaksi kisaajaa lähti erillisille mökille tekemään hommia ja viettämään yön. Jucci Hellström ja Tidjân Ba yhteinen mökkiaika ei kuitenkaan ollut pelkkää työn tekemisen iloa, sillä he joutuivat ottamaan myös mittaa toisistaan kaksintaistelussa.
Ystävykset kisasivat tietokilpailussa ja Tidjân Ba vei voiton. Hellströmin oli aika sanoa jäähyväiset Farmille. Nyt Jucci on kertonut mietteitään tippumisensa jälkeen ruutu.fi -videolla.
Jucci Hellström pohtii voittaneensa kisan jo aikaa sitten itselleen ja olleensa Farmilla jo yliaikaa. Hän haluaa kannustaa ystäväänsä Tidjânia, joka jää edelleen Farmille.
-Tidjân ja minä, me ollaan yhdessä. Tavallaan mä jatkan niin pitkään kuin Tidjân jatkaa. Tämä saaga viedään varmasti loppuun yhdessä kuitenkin, Jucci pohtii.
Ystävykset Tidjân ja Jucci mökillä. Kuva: Alpertti Rieskjärvi, Nelonen
Farmilla nähtiin tunteiden ristiaallokkoa, vahvaa fyysistä tekemistä ja myös juonittelua. Näin Jucci avaa Farmi-aikaa:
-Tämä kokemus on ollut ihan mind blowing mulle. Mä olen sanonut aiemmin, että mä tulin lähinnä eläimiin tutustumaan ja tällaista, mutta sitten se yllätys tulikin, että ihmiset on ihan mukavia, niin tästä tuli kaikenlaisia tuntemuksia. Ja se mahtava fiilis, että mä pääsen palaamaan mun lapsuuteen koko ajan. Mummi ja ukki, ne oli mun ajatuksissa koko ajan, Jucci pohtii tunteikkaana.
Juccilla oli kädenvääntöä kisan tiimellyksessä erityisesti Kirsi Salon kanssa. Farmi-ihmisistä hän avaa sanaisen arkkunsa näin:
-Mä rakastan tutustua ihmisiin, erilaisiin ihmisiin. Nähdä miten ne reagoi, löytää niissä kaikissa jotain hyvää ja kaikissa meissä on huonoakin... Tuo on mielenkiintoista, kun tutustuu ja oppii tuntemaan ihmisiä. Tässä on ollut niin paljon tätä kaikkea. Tämä Farmi on ollut yksi mun parhaimpia kokemuksia, voisi sanoa.
Pehtoori Terho Häkkinen, Kirsi Salo ja Jucci Hellström kalavesiä tutkimassa. Kuva: Alpertti Rieskjärvi, Nelonen
Vahva ja iso mies lähti Farmille terveysongelmien siivittäessä matkaa.
-Mä olen ollut täällä armollisempi itselleni ja olen ollut tosi kiitollinen siitä, että joka päivä on oppinut jotain ja joka päivä tuo jalka on parantunut. Mä lähden niin paljon rikkaampana, ei edes kliseemäisesti, vaan niin paljon rikkaampana täältä. Mä en halua olla liian korni ja kiittää ja kiittää, mutta tämä on ollut mahtava henkisellä ja fyysisellä tavalla, Jucci avaa Farmia.
Amski ja Jucci porkkanoiden kuorintatalkoissa. Kuva: Alpertti Rieskjärvi, Nelonen
Juccilla on jo ajatuksia kotiinpaluusta:
-Mä käyn kotona välillä silittää kissoja ja juomassa alkoholitonta kaljaa ja ja... Sitten me nähdään parin päivän päästä, Jucci paljastaa tulevasta Farmi-finaalista.
Farmi Suomi to klo 20.00 Nelonen ja Ruutu
Ruutu+ palvelussa jakso ennakkoon.
Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi






