Televisio
Nappaako Luottomies? Antti Luusuaniemi ja Kari Ketonen palaavat ruutuun räävittömämpänä kuin koskaan
Luottomies starttaa kolmannen tuotantokauden uusin jaksoin.
19.11.2021 klo 7:00
Tommi (Antti Luusuaniemi) ja Juhis (Kari Ketonen). Kuva: Yle
Kari Ketosen ja Antti Luusuaniemen käsikirjoittama ja tähdittämä Luottomies saa kolmen vuoden odottelun jälkeen uuden kokonaisen tuotantokauden.
Luvassa on aiempaa vimmaisempi sukellus erillistaloasumisidyllin kulissien takaiseen todellisuuteen. Kahdeksan jakson aikana nähdään, miten kaoottinen kaksikko Juhis ja Tommi selviää ylinopeussakoista, uusista naapureista, ilmatilan loukkauksesta ja muista haastavista tilanteista.
Antti Luusuaniemi ja Kari Ketonen ovat sarjan käsikirjoittajia ja näyttelevät itse pääroolit. Kuva: Yle
Päärooleissa nähdään aiempien tuotantokausien tapaan Antti Luusuaniemi (Tommi), Kari Ketonen (Juhis) sekä Maria Ylipää (Harriet). Lisäksi jaksoissa vilahtaa joukko muita Suomen eturivin näyttelijöitä ja tunnettuja kasvoja.
Luottomies 3 la 20.11. Yle TV2 klo 21.30 ja Yle Areena
Katso lisää ohjelma-aikoja Telsu.fi
Kirsti Kurki-Myllymäki
Lue seuraavaksi





