Suomi24.fi Keskustelu Suomi24 blogi Alennuskoodit Chat Treffit Säännöt
Televisio

Tätä et nähnyt tv:ssä: Antonio Flores rehellisenä Suuri seikkailu -kaksintaistelusta: "Mun on..."

Suuri seikkailu starttasi ja Antonio Flores joutui kaksintaisteluun.

14.4.2025 klo 10:52

Suuri seikkailu

Antonio Flores on nähty tv:ssä mm. Farmi Suomi ja Olen julkkis... Päästäkää minut pois -realityissä. Kuva: Mojo Erämetsä, Nelonen


Suuri seikkailu 2. kausi starttasi ja julkkikset jakaantuivat kahteen joukkueeseen: punaiseen ja keltaiseen. Punaisten kapteenina toimi Paul Uotila ja keltaisten Jari Isometsä.


Jo ensimmäisessä jaksossa joukkueet joutuivat kilpailemaan toisiaan vastaan ja punainen joukkue hävisi. Punaisten joukkue joutui kaksintaisteluun ja toisistaan mittaa pääsivät ottamaan kampaamoyrittäjä Antonio Flores ja somevaikuttaja Nelli Orell.


Flores ja Orell joutuivat sytyttämään tulen, hakkaamaan jäätä isosta jäämurikasta ja sulattamaan jäätä vedeksi. Flores sai ensimmäisenä tarvittavan määrän vettä sulatettua ja voitti kisan. Hänestä tuli samalla punaisten uusi kapteeni. Orell hävisi kisan.


Moni näki Floresista ehkä aivan uuden puolen, kun hän hakkasi jääkuutioita isolla voimalla. Antonio Flores kertoi tuntemuksiaan Suuri seikkailu -kaksintaistelusta Suomi24 Viihteelle.

-Mä olen aina sanonut, että olen aika rauhallinen. Mutta siinä hetkessä tuli sellainen ajatus, että mun on pakko päästä pois tästä. Aloitin ihan rauhallisesti… Oli aika siistiä. En ole jatkanut jääpalojen hakkaamista, kotona en tee mitään.


Suuri seikkailuAntonio Flores ja Tuuli Matinsalo kuvattuna Lapissa Suuri seikkailu -realityssä. Kuva: Marko Oikarinen, Nelonen


Mitä odotit Suuri seikkailu -realityltä?

-Mulla oli odotuksia, että mitä voi tapahtua. Oli aivan mahtava kokemus, kaunis luonto ja mahtava porukka. Tykkäsin tosi paljon. Hyttysiä oli todella paljon, mutta sprayta vaan koko vartaloon, ei siinä mitään, hyväntuulinen Flores kertoo naurahtaen.


Mikä oli parasta?

-Se luonto, se oli kaunis, se oli hemmetin kaunis. Sai syödä mustikoita suoraan maasta, ne oli tosi makeita ja isoja, niin hyviä. Halusin oppia jotain uutta, opin siellä tosi paljon. Aina kun menen tv-ohjelmaan, mietin, mitä voin oppia ja mitä hyvää saan.

-Pakko sanoa, että meidän ryhmä oli aivan loistava, kiitän, että nämä ihmiset olivat mukana mun ryhmässä.


Mikä oli hulluinta?

-Siis koko meininki oli ihan hullu. Me kuvattiin aamusta iltaan asti. Me oltiin kaikki ihan poikki illalla. Siellä oli koko ajan vauhtia ja liikettä. Hartiat oli kipeät ja lihakset kipeät. Välillä illalla oli ihan muumio ja väsynyt…, Flores paljastaa Suomi24 Viihteelle.


Suuri seikkailuSuuri seikkailu -kisaajat. Juontaja Jaana Pelkosen oikealla puolella ekassa jaksossa kotimatkalle lähetetty Nelli Orell. Kuva: Nelonen


Suuressa seikkailussa 16 julkisuudesta tuttua henkilöä kisaa 20 000 euron voittopotista. Punaisessa joukkueessa kilpailevat Rosanna Kulju, Antonio Flores, Tuuli Matinsalo, Paul Uotila, Teemu Packalén, Nelli Orell, Irina Isberg ja Arttu Laitinen. Keltaisessa joukkueessa kilpailevat Janne Ahonen, Jari Isometsä, Joanna Wallinheimo, Petra Gargano, Helena Pöllänen, Pike, Oku Luukkainen ja Sini Merikallio.


Lue myös: Antonio Flores puhuu suunsa puhtaaksi Farmi-kuvauksista: "Monet luulee, että kun kamerat on pois…"


Suuri seikkailu la klo 19.30 Nelonen ja Ruutu

Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi

Suomi24 Viihde

Lue seuraavaksi
Suomen suosituin TV-opas
Katso kaikki TV-ohjelmat»