Suomi24.fi Keskustelu Suomi24 blogi Alennuskoodit Chat Treffit Säännöt
Televisio

Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen.

16.5.2025 klo 9:00

Tähdet, tähdetTähdet, tähdet -ohjelman juontaa valovoimainen Susanna Laine. Kuva: Mojo Erämetsä, Nelonen


Tähdet, tähdet -kisassa etsitään monipuolista viihdyttäjää. Haussa on nimenomaan esiintyjä, joka osaa viihdyttää studioyleisöä, kotikatsomoa ja tuomaristoa. Kisaajat ovat joutuneet - tai päässeet - heittäytymään eri genreihin. Tällä kaudella on nähty mm. ysäri, euroviisut, rock ja rakkauslaulut teemaohjelmat.


Yksi odotettu teema on ollut ooppera. Kisassa on nähty aiemmilla kausilla, kun esimerkiksi Konsta Hietanen vetää oopperajaksossa Giacomo Puccinin Turandot-oopperasta aarian Nessun dorma. Tai Jari Sillanpää esittää veikeästi Mozartin Taikahuilu-oopperasta Papagenon aarian.


Nelonen on julkaissut viimeisten lähetysten genret. Tiedossa ovat vielä kesähitit, soul ja R`n`B sekä kantri. Tällä kaudella ei siis ole mukana monen katsojan pettymykseksi artistit äärirajoille pistävää oopperaa.


Tähdet, tähdet -sarjan etenee näin:

Pe 16.5. Kesähitit

Su 18.5. Soul ja R'n'B

Pe 23.5. Kantri

Su 25.5. Finaali


Tähdet, tähdetTähdet, tähdet -kisaajat v. 2025: Mika Ikonen, Yasmine Yamajako, Sonja Lumme, Chike Ohanwe, Fathi Ahmed, Mikko Töyssy, Ronja Alatalo, Ramses II, Nina Tapio, Kärtsy Hatakka ja Emma Salokoski. Kuva: Mojo Erämetsä, Nelonen


Tähdet, tähdet pe ja su Nelonen ja Ruutu

Katso tv-ohjelma-ajat Telsu.fi

Suomi24 Viihde

Lue seuraavaksi
Suomen suosituin TV-opas
Katso kaikki TV-ohjelmat»